Qeveritare

Qeveritare

Po vjen TV Policia, një media më shumë për propagandën e qeverisë

Në vitin e dhjetë të pushtetit, Rilindja konstaton ende mangësi me sektorin e propagandës. Duket se nuk i mjaftojnë mediat…

Read More »

Të burgosurit shqiptarë në Britani do transferohen në atdhe

Qeveria miratoi sot (20 korrik 2023) në parim marrëveshjen e përbashkët ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar të…

Read More »

Për herë të parë kredi studentore, Kushi: Mbështetje për tarifat e studimit dhe kostot e jetesës

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, në një prononcim për medie pas mbledhjes së qeverisë, dha sot lajmin e…

Read More »

Përfundon takimi mes kryeministrave të Ballkanit Perëndimor

Krerët e qeverive të Ballkanit Perëndimor janë mbledhur këtë të hëne në Tiranë, për të folur mbi Ballkanin Perëndimor. Kryeministri…

Read More »

Peleshi vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, pritet nga Sekretari i Mbrojtjes, Ben Wallace

Ministri i Mbrojtjes, zoti Niko Peleshi po zhvillon një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, ku u prit nga Sekretari…

Read More »

Dalin 12 emrat e ambasadorëve të rinj

Një aktor i njohur dhe një drejtues i shërbimit sekret, ndodhen në listën e 12 emrave të rinj, të cilët…

Read More »

Balluku takon Escobar: Shqipëria e fokusuar në përmbushjen e angazhimeve në rajon

Qeveria Shqiptare është plotësisht e fokusuar në përmbushjen e angazhimeve të marra, si dhe rolin e rëndësishëm që mban sa…

Read More »

Krifca: Marrëdhënia ekonomike me Bavarinë hap mundësi të reja për sektorin e bujqësisë

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca mori pjesë në ceremoninë e hapjes së Shoqatës për Promovimin e Marrëdhënieve…

Read More »

Ibrahimaj: Të angazhuar për të vazhduar me reduktimin e borxhit në vend

Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se, MFE është e angazhuar për të vazhduar me reduktimin e…

Read More »

Balluku: Kompanitë amerikane, projekte të mëdha të gazifikimit në Shqipëri

Zv. Kryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi një takim me Asistent Sekretarin e Byrosë Energjetike të…

Read More »
Back to top button