Kronika

Dy muaj para zgjedhjeve lokale/ Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Pasditen e kësaj të mërkure Prokuroria e Posaçme ka urdhëruar vënien në pranga të kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla i cili dyshohet se ka kryer korrupsion dhe abuzim me tenderat publikë.
Ai është vënë në pranga dhe në vijim pritet të përballet me organin e akuzës për veprat penale që dyshohet. Kjo nuk është hera e parë që kryebashkiaku i Bulqizës vihet nën hetim nga prokurori.

Edhe më herët na janar të vitit 2020 ai u hetua për mbajtje dhe prodhim droge pas publikimit të një videoje ku pretendohej se ishte ai duke konsumuar drogë.

Lefter Alla mbante postin e kryetarit te bashkisë që prej qershorit të vitit 2019.

Arrestimi i tij ndodhi dy muaj larg zhvillimit të zgjedhjeve lokale që pritet të mbahen më 14 maj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button