Bota

Dy të vdekur dhe 11 të plagosur pas një shpërthimi në Stamboll

qqq7Dy persona humbën jetën dhe 11 të tjerë u plagosën pas një shpërthimi që ndodhi dje në afërsi të një stacioni tramvai në Stamboll, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajemve, Anadolu. Ajo shtoi se shpërthimi ka ndodhur në një fabrikë në Zejtinburne dhe se arsyeja më e mundshme është një rrjedhje gazi. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ekipe për shuarjen e zjarrit dhe ndihmës. Ndërkohë, në një tjetër shpërthim, po për shkak të rrjedhjes së gazitn në qytetin jugperëndimor Denizli, humbi jetën një person dhe u plagosën 36 të tjerë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button