Politika

Edi Rama në Serbi, takim kokë më kokë me homologun Vuçiç

Kryeministri Edi Rama, pas mbërritjes në Beograd rreth orës 10:00, u prit ne Pallatin ‘Serbia’ nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiç, me një ceremoni zyrtare.

Në ceremoninë e pritjes u ekzekutua himni kombëtar i të dy vendeve, e cila la më pas vendin, takimit kokë mes dy kryeministrave.
Pas takimit është parashikuar dhe konferenca e përbashkët për shtyp e dy zyrtarëve.
Gjatë kësaj vizite është parashikuar nënshkrimi i tri marrëveshjeve mes dy vendeve, një për doganat, një që shqiptarët dhe serbët të udhëtojnë me karta identiteti dhe një për bashkëpunimin rinor.

Rama-vizita-ne-Beograd1

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button