Politika

Ekonomia

Kronika

Kosova

Lajçak përshëndet pranimin e planit të BE-së nga Kosova, paralajmëron takime të nivelit të lartë në Bruksel

I dërguari i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ...

Read More »

Kurti: E pranojmë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të hënën se e pranon propozimin ...

Read More »

Ndezja e një fitili tjetër ballkanik në Kosovë

Shkruan: Janusz Bugajski Washingtoni dhe Brukseli po ndezin një tjetër fitil ballkanik ...

Read More »

Pse Albin Kurti kishte refuzuar të dilte nga burgu më 2001, Jovanoviq zbulon bisedën me të në Nish

Kreu i Partisë Liberale Demokratike të Serbisë Çedomir Jovanoviq ka komentuar rreth ...

Read More »

Maqedonia

Spasovski: Kjo qeveri nuk do të rrëzohet me një shumicë të re parlamentare

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski derisa komentoi kërkesën e opozitës për zgjedhje ...

Read More »

Pendarovski: Ekipi amerikan i sanksioneve mblodhi informacione për listën e zezë

Sipas presidentit Stevo Pendarovski, ekipi amerikan i sanksioneve që ndodhej në vend ...

Read More »

Autostrada Kërçovë Ohër, Rustemi: Deri në dhjetor 2023 duhet të mbaroj projekti

Drejtori i N.P. Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi, në kuadër të emisionit të ...

Read More »

Spitali në Strugë funksionon me llogari të bllokuara, borxhet mbi tre milion euro

Me një borxh prej pak më shumë se tre milionë euro, spitali ...

Read More »

Bota

Rajoni

Kuriozitete

Te ndryshme

Moda

Ikona e modës Kate Moss shkëlqeu

Kate Moss me një fustan transparent dhe jeshil u shfaq në ceremoninë ...

Read More »

Pas fustanit me shpinë të hapur, Mbretëresha Letizia nuk i ndal surprizat

Një detaj në fund ka shkaktuar komente të stuhishme Zgjedhjet e modës ...

Read More »

Shallet janë pjesë të veshjeve tona të preferuara

A e keni ditur se Elizabeth-Charlotte, dukesha e Bavarisë, në shekullin e ...

Read More »

Alajneri blu sërish është në modë, ne po ju prezantojmë madje 13 mënyra se si ta bartni!

Alajneri blu është mënyra më e lehtë që të ndryshoni rrjedhën e ...

Read More »

roze

“Zë unik”, Ermonela Jaho shpallet Artistja botërore e Vitit nga ICMA

Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ermonela Jaho është vlerësuar me çmimin ‘Artistja ...

Read More »

Gjergj Prevazi, drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Gjergj Prevazi emërohet drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vendimi u ...

Read More »

Revolta e Mevlan Shanajt: Po bëhet gjenocid kulturor, na zëvendësuan ne me Big Brother e telenovela turke

Mevlan Shanaj shprehet se njerëzit janë të fokusuar te Big Brother, sepse ...

Read More »

Madonna zbulon datat e turneut në Amerikë dhe Europë

Ylli i muzikës pop Madonna do të festojë 40-vjetorin e këngës së ...

Read More »