Politika

Kryeministri Rama: Ngjarja e shenjtë që rilindi shqipërinë në sytë e botës

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social “Facebook” një set fotosh nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri gjatë ditës së sotme.

papa

“Sot mes qindra mijëra dëshmitarëve të një dite që hyri në histori dhe i bëri shqiptarët pa dallim krenarë para mbarë botës së mbushur me admirim për zbulimin e Atit të Shenjtë në mes të Europës, një vend ku Papën e Romës e presin me lot në sy të krishterë e muslimanë”, shkruan Kryeministri Rama në postimine tij

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button