Kosova

LDK vendos: Mustafa kryeministër

Marrëveshja mes partive të Bllokut duhet të ridizajnohet, ndërsa Isa Mustafa do ta marrë drejtimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu ka vendosur të martën kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), pasi që, sipas tyre, kjo është alternativa e vetme për zgjidhjen e ngërçit politik dhe krijimit të institucioneve të reja në vend.

mustafa

Burime të gazetës “Zëri” brenda kryesisë së LDK-së po ashtu bëjnë të ditur se edhe partnerët e koalicionit paszgjedhor (LAN) janë pajuar se duhet të lëvizet në drejtim të rikonfigurimit të marrëveshjes, për të mos lejuar që vendi të shkojë drejt zgjedhjeve të reja të jashtëzakonshme. “Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i Nismës janë pajtuar për ridizajnim të marrëveshjes, sikurse Kryesia e LDK-së.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button