Parlamentare

Mbyllet seanca, Kuvendi rimblidhet te henen

Pas 19 oresh diskutime, eshte mbyllur seanca qe parashikohej te ishte e fundit per kete vit.

 

Me kerkese te kreut te grupit socialist Ruci, votimi per komisionin hetimor per zgjedhjet e vitit 2009 u shty per diten e hene, nderkohe qe palet do te vazhdojne negociatat gjate diteve ne vazhdim, ne kerkim te konsensusit.

Gjate debateve qe zgjaten gjate gjithe nates dhe dy mbledhjeve te perfaqesuesve te te dyja paleve, nuk u arrit te gjehej kompromisi per ngritjen e komisionit hetimor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button