Politika

Mediat serbe e shpallin “heroinë” mbesën e Sali Berishës

Reagimi i djeshëm në Facebook i mbesës së ish-kryeministrit Berisha ku ajo shprehet në mbështetje të serbëve dhe akuzon futbollistët e kombëtares sonë se kanë shkelur rregullat dhe kanë përdorur dhunë ndaj serbëve, ka gëzuar tej mase opinionin serb.

desara

Edhe pse disa minuta pas publikimit të postimit nga Portali Albeu.com, komenti i saj është fshirë, lajmi ishte shpërndarë në të gjitha mediat shqiptare ndërsa më vonë hapësirë i kanë dhënë edhe mediat serbe, të cilat e kanë shpall “heroinë” pasi ajo kishte thënë të vërtetat që nuk thoshte asnjë shqiptar tjetër, transmeton Portali Albeu.com.

Deklaratën e Desara Berishës e kanë publikuar si lajm kryesor mediat më të mëdha serbe si Gazeta Blic, Telegraf, Kurir, etj. duke i dhënë hapësirën më të rëndësishme.

Image

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button