Bota

Moska: Fitorja e Trump parandaloi Luftën e Tretë Botërore

“Zgjedhja e Donald Trump si President i SHBA-së mund të ketë parandaluar Luftën e Tretë Botërore”, tha Sergei Glazyev, zyrtar i lartë i Kremlinit.

Këshilltari i Putin e përshkroi Hillary Clinton si simbol të luftës.

Ai tha për gazetarët se: “Amerikanët kishin dy zgjedhje: paqen ose Luftën e Tretë Botërore.

Clinton ishte simbol i luftës, dhe Trump ka një mundësi të ndryshojë kursin e historisë”.

Marrëdhëniet midisi dy superfuqive kanë qenë të ftohta gjatë administrimit të Obamës.

Ndërkohë gjatë fushatës së tij, Trump premtoi se nëse zgjidhej president do të përmirësonte marrëdhëniet me Moskën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button