Parlamentare

PS mbledh deputetët, diskutohet zëvendësimi i Taulant Ballës në krye të grupit

Zhvillohet këtë të hënë mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Kjo mbledhje vjen pas dy ngjarjeve të rëndësishme për grupin parlamentar socialist, si tërheqja nga politika dhe lënia e mandatit të deputetit Rrahman Rraja dhe emërimi i Taulant Ballës si ministër i Brendshëm.

Deri më tani kryeministri Edi Rama nuk ka konfirmuar nëse do të jetë i pranishëm në këtë takim të radhës.

Axhenda e tij ditën e sotme parashikon një takim në Vlorë sa i përket binjakezimit te universitetit të Vlorës me atë të Barit të Italisë.

Në Komisionin e Ligjeve pritet të shqyrtohet paketa dhe ndryshimet ligjore sa i përket ish-spiunëve të Sigurimit te Shtetit. Në Komisionin e Shëndetësisë do të shqyrtohet paketa sa i përket kanabisit mjekësor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button