Sporti ne bote

Real i Madridit fiton 8 me zero

Real Madrid ka mbyllur çështjen e kualifikimit për në çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë pas fitores së thellë 8-0 mbrëmjen e djeshme ndaj Levante, në Santiago Bernabeu.

Ekipi madrilen nuk fali asnjë nga gabimet në mbrojtje të kundërshtarit dhe tregolëshat e sulmuesve Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo largojnë tensionin që kishte mbërthyer ‘merengues’.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Mesut Ozil dhe Pedro Leon.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button