Kronika

Shkodër, ekzekutohet në oborrin e shtëpisë 50-vjeçari. Dyshohet për gjakmarrje

shkoder_vrasjeNjë 50-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri  në oborrin e shtëpisë ditën e sotme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15 në lagjen “Shtëpia e Mushkonjës”. 

Policia bën me dije se viktima është Ibrahim Mani. 50-vjeçari, baba i dy fëmijëve ka qenë duke punuar në katin e dytë të shtëpisë në ndërtim në momentin që ka venë re dy persona të armatosur që po i drejtoheshin banesës së tij. 

Ai ka tentuar të futet në shtëpi por është qëlluar me breshëri plumbash dhe ka mbetur i vdekur në vend.
 
Nga hetimet paraprake dyshohet që ngjarja të ketë motive gjakmarrje pasi në vitin 1993 kjo familje është përfshirë në një vrasje. Megjithatë policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. 

50-vjeçari ishte nga fshati Oblik i Shkodrës dhe kishte vetëm pak kohë që ishte transferuar në lagjen “Shtëpia e Mushkonjës” ku kishte ndërtuar një shtëpi një katëshe. 

Related Articles

Back to top button