Politika

Taulant Balla ngre dron në Elbasan Arena për të shprehur mospajtimin me Ramën

Pasi u hoq nga drejtimi politik i Elbasanit, Taulant Balla ka tentuar ti dërgojë sot një mesazh Edi Ramës, me rastin e ndeshjes Shqipëri-Hungari.

Në pushimin e ndeshjes që po luhej në ‘Elbasan Arena’, Balla ka ngritur një dron me parullën ‘Taulant, Elbasani ty të do’.
Taulant Ballës nuk i ka pëlqyer spostimi i tij nga drejtues politik i qarkut të Elbasanit dhe këtë e shprehu qartë në intervistat që dha pas asamblesë socialiste. Ai me fjalet e tij la të kuptojë se, pavarësisht vendinit të Ramës, ai do vazhdojë të ndjekë punët në Elbasan. Taulant Balla u shpall njeriu më i votuar nga kandidatët per deputetë të të gjitha partive duke marrë vota në të gjitha zonat zgjedhore të qakut ku ishte drejtues politik. Dukej qartë se  kjo ishte si rezultat i venies se makinerise zgjedhore socialiste të qarkut të Elbasanit në funksion të votës së tij personale me qëllim që të imponohej në zgjedhjet e Ramës per qeverinë e ardhme. Taulant Balla ishte perfolur se ai synonte postin e ministrit te brendshëm ose të kryetarit të parlamentit ne vend të Gramoz Ruçit. Taulant Balla eshte i perfolur dhe i akuzuar shpesh nga opozita si nje njeri i lidhur me krimin ne Elbasan.

Ngritja e Dronit me thirrjen “ Taulant Balla Elbasani ty të do, eshte e njejtë me organizimet qe bente ish ministri i brendshem Saimir Tahiri, kur efektive polici delnin ne rruge me parrullat “ Faleminderit Saimir Tahiri!”

Analistë politikë mendojnë se kjo eshtë nje lëvizje e dëshpëruar e tij, tipike për aftësitë e tij intelektuale, por që nuk besohet se do ta ndihmojë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button