Kronika

Tërmet 4.7 ballë në orët e para të mëngjesit, epiqendra në Ersekë

Vendi ynë është goditur nga një termet i fortë në orët e para të mëngjesit.

Tërmeti ndodhi në orën 2:43 minuta me magnitudë 4.7 shkallë të Rihterit, kurse epiqendra ishte 9 km në verilindje të Ersekës.

Tërmeti u pasua me një paslëkundje në orën 03:09 me mangitudë prej 4.1 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit ishte e njëjtë dhe deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button