Sporti

Zelimkhan Abakarov, medalje ari për Shqipërinë

Zelimkhan Abakarov, në peshën 61 kg, edhe njëherë në podin më të lartë në sportin e mundjes me ngjyrat e Shqipërisë. Mundësi që përfaqëson ngjyrat kuqezi ka arritur të triumfojë në eventin e mundjes “Polyák Imre & Varga János Memoria”, që po zhvillohet në Hungari duke mposhtur në finale mundësin nga Kazakistani, Ossimzhan Dastanbek me rezultatin 4-1. Kujtojmë që gjatë ditës së djeshme, Islam Dudaev siguroi për Shqipërinë medaljen e bronzit në këtë eveniment.

Njoftimi i KOKSH:

Zelimkhan Abakarov rrëmben Medaljen e Arte në turneun e më të mirëve nga e gjithë bota Ranking Series “Polyák Imre & Varga János Memoria”

Krenar për këto rezultate Kampion

Bravo dhe trajnerit Leonard Cakmashi për punën e palodhur dhe përkushtimin e vazhdueshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button