Home / Kryeartikull

Kryeartikull

SHBA-të i njohin

Preç Zogaj   Ambasadorja e SHBA në Tiranë, zonja Juri Kim, ishte kësaj jave në emisionin “Real Story” (“News 24”) të Sokol Ballës. Kjo ishte dalja e saj e parë për në një intervistë të këtij formati pas marrjes zyrtare ...

Read More »

Hallet e Lulzim Bashës përpara 25 Prillit

Nga: Ermal Mulosmani Vetëm 100 ditë kanë mbetur nga dita kur votuesit e Shqipërisë do t’i drejtohen kutive të votimit. Situata duket më e paqartë se asnjëherë, përtej sondazheve të stisura apo të vërteta që reklamojnë suksesin e njërës apo ...

Read More »

Le të jemi seriozë!

Winston Churchill thoshte se në politikë të jashtme orientohem gjithnjë nga deti. Ndonëse në kontekstin britanik, edhe për shkak të Komonuelthit, kjo nënkupton epërsinë e detit në raport me kontinentin, (përgjithësisht shtetet që kanë dalje në det janë me fat). ...

Read More »

Ina Zhupa siç e kam njohur dhe dy të tjerët

Preç Zogaj Në emisionin “Java” në RTSH,ku jam bashkautor me gazetarin Lorenc Vangjeli, më qël- loi të ndiqja nga shtëpia një diskutim-debat mes zëdhënës së PD-së, Ina Zhupa, deputetit të PS-së, Musa Ulqini, dhe analistit politik, Carlo Bolino, njëherësh pronar ...

Read More »