Kryeartikull

Kryeartikull

Kleçka e Bardhit për të cunguar degët e PD

Nga Ylli Pata Sot u kuptua më qartë se ku fle lepuri tek manovra e Gazmend Bardhit që kishte thirrur…

Read More »

Diplomati i hidhur Escobar dhe “individi” Kurti

Nga Skënder Minxhozi Ka qenë veçanërisht i ashpër i dërguari amerikan për Ballkanin Gabriel Escobar. Ka thënë nga e para…

Read More »

Ndal shkatërrimit të Akademisë së Studimeve Albanologjike

Nga Blendi Kajsiu Vendimi i fundit i Ministrisë së Arësimit për të mbyllur Akademinë e Studimeve Albanologjike (ASA) është skandaloz…

Read More »

Qafoku: Lulzim Basha, mos u kthe!

Nga Roland Qafoku Me një bluzë me mëngë të shkurtra ngjyrë të zezë, të kombinuar me të zezën e flokëve…

Read More »

Boll me “masakrën elektorale”!

Nga Blendi KAJSIU Idea se opozita humbi sepse pushteti socialist zhvilloi një tjetër masakër elektorale është justifikim por jo shpjegim…

Read More »

Berisha, ky problem i pazgjidhshëm i PD dhe “aset” i PS

Nga Skënder Minxhozi Sa herë që Partia Demokratike ka kaluar momente dramatike, si këto të 14 majit, brenda dhe jashtë…

Read More »

Për avokatët e rremë të Berishës dhe mbështetësit idealistë të tij

Nga Mero Baze Ka një hendek të thellë dhe mes përkrahësve më të zjarrtë të Berishës në shoqërinë dhe mbrojtësve…

Read More »

Fajin e kanë “legenat” që kërkojne shumë nga opozita

Opozita nuk ka asnje faj , te gjithe fajin e kane “legenat” qe kerkojne shume nga opozita ! Sot njerzit…

Read More »

Alibia e Berishës, kërcënim për demokracinë!

Nga Raimond Cimbi Kur në verën 2013 Sali Berisha, i bërë qull në djersë dhe me sy të kuq nga…

Read More »

Përbindëshi u vetëgllabërua

Nga Carlo Bollino Rituali përsëritet, i pandryshueshëm në kohë, njësoj si arroganca dhe etja për pushtet që ka Sali Berisha.…

Read More »
Back to top button