Home / Bota / Kamioni hyn mes turmës në qendër të Stokholmit, 3 të vdekur, disa të plagosur

Kamioni hyn mes turmës në qendër të Stokholmit, 3 të vdekur, disa të plagosur

Një kamion ka hyrë në mes të turmës së njerëzve në qendër të kryeqytetit të Suedisë, Stokholm. Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se 3 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur.

Incidenti ndodhi në rrugën Drottninggatan, një nga pedonalet më të populluara të kryeqytetit, rreth orës 15:00 me orën lokale.

Dëshmitarët thanë për mediat lokale se kishin parë shumë njerëz të shtrirë në rrugë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: