Kronika e zeze

Aksident tragjik në Sarandë, ndërron jetë ish-kryetari i komunës Livadhja

Një aksident është regjistruar këtë të diel në aksin rrugor Sarandë-Delvinë. Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën ku për pasojë ka ndërruar jetë Irodhi Dalani.

Pavarësisht se u dërgua për mjekim drejt Janinës, Dalani nuk ka mundur të mbijetojë.

Irodhi Dalani ka qenë kryetar i Komunës Livadhja dhe ushtronte aktivitet në përpunimin e qumështit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button