Politika

Berisha lajmëroi protestë në 12 nëntor, reagon Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pasi Sali Berisha njoftoi protestën në 12 nëntor.

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, kreu i PL-së shpreh mbështetjen për këtë protestë, duke thënë se koha e demokracisë direkte po vjen.

“Mbështetje totale për protestën madhështore të 12 Nëntorit! Shqiptarët më të bashkuar se kurrë drejt Referendumit dhe Primareve! Koha e Demokracisë direkte po vjen!”, shkruan Meta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button