Kronika

Kronika

Shpërthim me tritol në Fushë-Krujë

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në Fushë Krujë këtë mbrëmje. Shpërthimi ka ndodhur në një banesë dhe ka vetëm…

Read More »

Lidhën dhe kërcënuan të moshuarit në Greqi, arrestohen shqiptari dhe kriminéli maqedonas

Një kriminel nga Maqedonia e Veriut dhe një shqiptar janë arrestuar nga policia greke, të akuzuar për një sërë veprash…

Read More »

Aksident në Tiranë/ Përplasen disa automjete në zonën pranë “Kopshtit Botanik”

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën pranë “Kopshtit Botanik”. Pesë automjete janë përplasur me njëra tjetrën.…

Read More »

VOA: Hetimet e Prokurorisë së Posaçme godasin 7 grupe të rrezikshme kriminale

Në Shqipëri, një nga hetimet më të rëndësishme dhe më të mëdha të kryera deri tani nga Prokuroria e Posaçme…

Read More »

Tregu i kumarit/ Vis Martinaj dhe Ben Ndoka u përplasën me Durim Bamin dhe Leonard Dukën

Dosja e SPAK që zbardh përgjimet e SKY ECC hedhur dritë për herë të parë në luftën e nëndheshme mes…

Read More »

Tjetër krìm tronditës/ Djali vrèt nënën 88-vjeçare në Lezhë

Krim në familje, djali vret nënën në Lezhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Besëlidhja” në Lezhë. Vrasja është…

Read More »

Zbulohet emri i vrasësit të policit të Shqiponjave

Zbulohet identiteti i autorit i vrasjes së efektivit të Shqiponjave në Fier Bëhet fjalë për shtetasin Asllan Mernica i njohur…

Read More »

Të shtënat me armë në Fier, vritet një polic

Ditën e sotme janë regjistruar të shtëna me armë në fshatin Baltëz. Mësohet se nga kjo ngjarje ka mbetur i…

Read More »

Zhvillohet takimi i Rames ne Athine

U zhvillua sot takimi i Edi Rames me emigrantet ne Athine. Ne takim foli Edi Rama , disa nga ministrat…

Read More »

Ndahet papritur nga jeta prokurori i Elbasanit

Prokurori i Elbasanit, Durim Bedini ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur pas një komplikacioni shëndetësor. “Këshilli i Lartë i…

Read More »
Back to top button