Politika

Politika

Ambasada e SHBA zbardh takimin e Ramës me zyrtarin e lartë amerikan

Ambasada amerikane ka dhënë detaje nga takimi i Ndihmës Sekretarit të SHBA-së Todd Robinson me kryeministrin Edi Rama. Në postimin…

Read More »

Zbardhet marrëveshja mes PS-së dhe ‘Rithemelimit’, ja detajet e komisioneve hetimore

Kuvendi i Shqipërisë ka vendosur të ngrejë dy komisionet hetimore për të cilat u ra dakord mes mazhorancës dhe socialistët,…

Read More »

21 Janari në dorë të SPAK, ish-presidenti: Berisha të hetohet edhe për pengesën që i bëri Prokurorisë

Ish-presidenti Bamir Topi në një intervistë për ‘Repolitix’ me gazetarin Denis Minga në Report Tv e cilësoi si ‘korrekt’ vendimin…

Read More »

Jozefina Topalli: Mbaj të njejtin qëndrim për Lulzim Bashën

Jozefina Topalli ka dhënë një deklaratë për media, gjatë së cilës u pyet lidhur me qëndrimin që ajo mban ndaj…

Read More »

Petrit Vasili: Farsa e drejtësisë së re përmes Gjokës, gjyqtarja me ‘3 mbiemra’ në krye të proçeseve politike

Një tjetër zvarritje e paprecedentë është shënuar nga gjyqtarja Irena Gjoka për shqyrtimin e kërkesës për revokimin e masës së…

Read More »

Hapja e bazës së Kuçovës, ambasada e SHBA: Shqipëria, e palëkundur ndaj parimeve të NATO-s

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës uroi dje Shqipërinë për inaugurimin e bazës së parë ajrore të NATO-s në…

Read More »

Ambasadori britanik: Parlamenti të jetë funksional, jo bashkëpunim me “non grata”-t

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King Smith deklaroi se, parlamenti në vend duhet të jetë funksional. Në…

Read More »

Freedom House: Kosova dhe Shqipëria vende “pjesërisht të lira” pavarësisht përparimeve

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor ku vlerëson se Kosova dhe Shqipëria mbesin vende “pjesërisht…

Read More »

FOKUS – Deklarata e Samitit Ukrainë-Evropa Juglindore në Tiranë

Më poshtë vijon teksti i plotë i deklaratës së Samitit Ukrainë-Evropa Juglindore qe u zhvillua sot ne Tirane: Ne, presidentja…

Read More »

Samiti në Tiranë për Ukrainën, mbërrin presidenti Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërriti në orët e vona të mbrëmjes të së martës në Tiranë, ku ai do…

Read More »
Back to top button