Sporti

Champions League/ Atletiko Madrid përmbys Milanin në 10 minutat e fundit

Kuqezinjtë kaluan në avantazh me portugezin Leao në minutën e 20-ë, por më pas Franck Kessie i la me një lojtar më pak, pasi mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 30’.

Më shumë se një orë lojë me një lojtar më pak, ishin vërtetë të papërballueshme për kuqezinjtë, ndërsa “Los Colchoneros” barazuan me Griezmann në minutën e 84-t dhe shënuan golin e fitores me një penallti të ekzekutuar saktë nga Luis Suarez në minutën e 7 shtesë.

Në sfidat e tjera, Liverpool triumfoi me rezultatin e thellë 1-5 në transfertën portugeze ndaj Portos, Borussia Dortmund mposhti Sportingun e Lisbonës 1-0, ndërsa Leipzig u befasua në shtëpi nga belgët e Club Brugge, pasi u mposht 1-2.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button