roze

Gisele, e lindur për të qenë supermodele

gisele12vjec633-vjeçarja Gisele Bundchen shpërndau një foto në Instagram, kur ajo ishte vetëm 12 vjeç dhe ku duket që ishte më e gjata dhe me këmbë super elegante krahasuar me shoqet e saj.

Një vit më pas, Gisele filloi një kurs modelingu pas sugjerimit të motrës dhe mamasë së saj. Në vitin 1994, në moshën 14-vjeçare, ajo u zbulua nga një agjent i agjencisë së modelingut Elite, teksa ishte në një McDonalds.

Menjëherë ajo shkoi në Sao Paulo duke zyrtarizuar dhe fillimin e karrierës. Me kalimin e viteve braziliania pushtoi pasarelat e Nju Jorkut dhe Londrës. Sot Bundchen renditet si një ndër modelet më të paguara në botën e modës, me një llogari që shkon në 386 milionë dollarë.

Modelja është përzgjedhur për të dorëzuar më 13 korrik edhe trofeun e Kupës së Botës në finalen Argjentinë-Gjermani, në stadiumin “Marakana”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button