Kronika

Humbin jetën katër turistë rusë/ Po pushonin në Qerret, i gjejnë të pajetë brenda saunës

Katër turistët ruse mbërritën këtu në Qerret të dielën e kaluar përmes një agjencie turistike që solli edhe tetë bashkëkombas të tyre që po vizitonin jo vetëm Shqipërinë, por edhe Ballkanin. Deri mbrëmjen e të premtes gjithçka po shkonte mirë.

Nga të dhënat hetimore dhe kqyrja e sistemit “Tims” rezulton se ditën e fundit të jetës  4 turistet vizituan në grup Ohrin. Përmes telefonit ata rezervuan ambientet SPA që kërkuan t’i frekuentojnë në orën 20:00 të së njëjtës ditë.

E pyetur nga grupi i hetimit, dëshmitarja që është një punonjëse e hotelit tregon se rusët zbritën nga dhomat në orën 20:30 dhe u  drejtuar për në Spa. Pak me vonë dëshmitarja kyç i pyeti  nëse kishin nevojë për ndonjë shërbim, por turistët iu përgjigjen ‘jo’.

Policia dyshon që ruset mund të kenë ndërruar jetë nga asfiksia, por është ende herët të flitet me siguri sa kohe nuk ka të dhëna përfundimtare nga mjekësia ligjore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button