Sporti ne bote

Kane, çfarë goli! Gjuan nga mesfusha dhe… shënon

Përfundimi i pjesës së parë me rezultatin 0-0 dhe më pas mbyllja e ndeshjes me suksesin 8-0. Jo,  nuk është shaka, por është Bayern i Kane. Ishte ai, Harry Kane, protagonisti absolut dhe total i ndeshjes me një tripletë mahnitëse të realizuar me një gol manual, me një goditje nga mesfusha për të kapërcyer Schuhen, i cili u godit si i gjithë ekipi i tij Darmstadt. Tetë gola të pësuar ndërmjet minutave 51 dhe 88, mesatarisht një gol i pësuar çdo pesë minuta. Për ta quajtur atë një makth, është një nënvlerësim.

Por le të kthehemi te Kane, sulmuesi anglez që doli në skenë të golit 5-0 me një goditje nga mbi 50 metra që rrëshqiti butësisht pranë portierit të Darmstadt. Nuk mund të kishte një ditë më të ëmbël për Neuerin, i cili u rikthye mes shtyllave pas dëmtimit shumë të gjatë të pësuar muaj më parë në ski.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button