KosovaPolitika

Kryeministri Rama pritet në takim nga Ramush Haradinaj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me kryetarin e AKK-së, Ramush Haradinaj gjatë vizitës së tij në Prishtinë.
Pas takimit me të gjithë krerët e partive në Kosovë, Rama do të shkojë për drekë zyrtare me pjesëmarrjen e dy delegacioneve dhe akademikët nga Shqipëria dhe Kosova.
Por para drekës do të zhvillohet në një ceremoni për dekorimin e Rexhep Qosjës me medaljen “Ylli i madh i Mirënjohjes”, për nder të 85 vjetorit të lindjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button