Kronika

Nga Balla e Braho te Bushati e Fino, lista e 55 deputetëve që kërkojnë shkarkimin e Metës

Zbardhet edhe lista e 55 deputetëve të PS-së, që i është depozituar Kuvendit të Shqipërisë, me të cilën kërkohet nisja e procedurave për shkarkimin e presidentit të vendit, Ilir Meta.

Listën e firmave e prin kreu i grupoit të PS-së, Taulant Balla dhe mes firmave është dhe e Spartak Brahos, Ilir Ndraxhit, Ditmir Bushati dhe Bashkim Fino.

Ndërkohë që në sy bie mungesa e emrave dhe firmës së ministrit të Diasporës, Pandeli Majko, dhe ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button