Sporti

Partizani firmos me një mbrojtës kroat

Mateo Kocijan është blerja më e re e skuadrës së Partizanit. Kroati 28-vjeçar ka firmosur gjatë ditës së sotme një kontratë 2-vjeçare me të kuqtë dhe është vënë menjëherë nën urdhërat e trajnerit Zekic. Kocijan në të kaluarën është aktivizuar me skuadra si Borac Imbriovec, Mladost Sigetec, Tehnicar 1974 dhe së fundmi me Slaven Belupo ku kaloi dy sezone.

Njoftimi i klubit:

𝐙𝐘𝐑𝐓𝐀𝐑𝐄

𝐖𝐄𝐋𝐂𝐎𝐌𝐄 𝐌𝐀𝐓𝐄𝐎 𝐊𝐎𝐂𝐈𝐉𝐀𝐍

Partizani zyrtarizon afrimin e Mateo Kocijan në skuadër. Mbrojtësi është përforcimi më i fundit i të kuqve. Kocijan pas 2 sezoneve te Slaven Belupo ka firmosur një kontratë 2 vjeçare me kampionët e Shqipërisë. Kroati 28 vjeçar i është bashkuar ekipit në seancën e sotme stërvitore, duke u vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Zekiç.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button