Kronika

Përgjimet/ Rama: Shantazh, nxis prokurorinë të hetojë

Ndërsa mediat në vend po publikojnë përgjimet e gazetarit gjerman të “Bild” ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama, i cili është gjithashtu në këto përgjime.

“Nxis prokurorinë të vijojë intensivisht hetimet për të nxjerrë deri në fund ku mbarojnë llafet dhe ku dalin prova fajësie para ligjit,nëse ka të tilla. Por sidoqoftë,kjo ndërmarrje kriminale për të helmuar dynjanë,do ta marrë përgjigjen e merituar në 30 qershor e më tej akoma!” – shkruan Rama.

“Përgjimet e pahetuara të shërbëtorit të Saliut tregojnë përsëri se u bënë për shantazh, jo për drejtësi! Dhe u mbajtën tek partia për këtë ditë të zezë, kur duhet sulmuar Shqipëria me “zbulime gjermane”, për të bllokuar negociatat dhe ndaluar drejtësinë që vjen me kapitujt 23/24”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button