Kronika e zeze

Përplasen motorët në Lezhë! Tre të plagosur, njëri në rrezik për jetën

Tre persona u plagosën këtë pasdite në Lezhë, pasi motorët me të cilët po udhëtonin u përplasën me njëri-tjetrin.

Aksidenti ndodhi në aksin e vjetër rrugor Lezhë-Vau i Dejës në fshatin Fishtë. Një nga të aksidentuar është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe u dërgua drejt Tiranës. Ndërsa dy të plagosurit e tjerë ndodhen në spitalin e Lezhës, ku mësohet se kanë marrë fraktura të shumta në trup.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërkohë që pritet hetim për ngjarjen.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button