Pesë vjet më parë plagosi prindërit e ish-gruas, ekstradohet nga New York-u 40-vjeçari

Një 40-vjeçar, i dënuar me 25 vjet burg për vrasje të mbetur në tentativë është ekstraduar këtë fundjave nga New York-u ku u ndalua nga policia amerikane.
Lulëzim Sinaj ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Giyqësor Fier, në vitin 2021, e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, kundër dy ose më shumë personave, mbetur në tentativë, dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.
Në 12 mars të vitit 2017, Sinaj ka plagosur rëndë më armë zjarri prindërit e ish-bashkëshortes së tij, shtetasit E.Xh. dhe L.Xh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *