Kronika

Shfrytëzonin për prostitucion vajzat shqiptare në Itali/ Goditet grupi kriminal, 11 në pranga

Grupi i vajzave shqiptare detyrohej të prostituonte në zonat si Via Emilia, Anzola dhe Valsamoggia, në disa apartamente që kishte grupi në qendër të Bolonjës.

Të arrestuarit akuzohen për “Rrëmbim”, “Shfrytëzim prostitucioni”, “dhunë seksuale”, “përndjekje”.

Tre apartamente në qendër të qytetit janë konfiskuar, ndërkohë emrat e të arrestuarve ende nuk janë bërë publik.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button