Kronika

Superoperacioni në 4 shtete nga SPAK dhe Antimafia italiane/ Arrestohet prokurori i Vlorës, Maksim Sota

Superoperacioni në 4 shtete nga SPAK dhe Antimafia italiane ka goditur edhe institucionet e drejtësisë në Vlorë.
Sipas burimeve jo zyrtare, Prokurori i Vlorës, Maksim Sota është arrestuar në kuadër të operacionit në 4 shtete nga SPAK dhe Antimafia italiane.
Masa ndaj tij është”Arrest shtëpie” për shpërdorim detyre.
Gjithashtu edhe ish-oficeri i policisë në Vlorë, Festim Lelaj, i proceduar edhe në kohën e Tahirit është arrestuar bashkë me shefin e sektorit të trafiqeve në Drejtorinë e Përgjithshme, Ilir Balla për “shpërdorim detyre” dhe ndodhet në “Arrest shtëpie”.
Festim Lelaj, ish-nënkomisar i policisë së Vlorës është arrestuar në 2017-ën për trafikimin e 2.5 ton kanabis. Vetëm pak javë më parë Prokuroria e Posaçme kërkoi dënimin me 17 vite burg, por ai do të përfitojë ulje të dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button