Kronika e zeze

Zbulohet emri i vrasësit të policit të Shqiponjave

Zbulohet identiteti i autorit i vrasjes së efektivit të Shqiponjave në Fier

Bëhet fjalë për shtetasin Asllan Mernica i njohur edhe si Azgan Mernica. Autori është larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet ngjyrë blu.

Mësohet se i ati i viktimës punonte në polici, në sallën operative.

Në vendngjarje kanë zbarkuar grupi hetimor, Autoriteti i Mbikqyrjes Policore dhe forcat RENEA.

Njoftimi nga policia: 

Rreth orës 13:15, në fshatin Baltëz, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, shtetasi A. M. ka vrarë me armë zjarri shtetasin N. C., punonjës policie i Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Fier, jashtë shërbimi, por i veshur me uniformën e Policisë, pasi shkonte për të marrë shërbimin.

Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Policisë, Forca Kombëtare e Sigurisë, Reparti Special “RENEA”, të cilat kanë rrethuar zonën dhe vijojnë punën për kapjen e autorit.

Grupi hetimor dhe drejtues të Departamentit të Policisë Kriminale, në drejtimin e Prokurorisë, po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe për dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button