Home / Kronika / Përshtatën një qendër masazhesh për veprimtarinë e prostitucionit, në pranga 4 qytetare në Tiranë

Përshtatën një qendër masazhesh për veprimtarinë e prostitucionit, në pranga 4 qytetare në Tiranë

DVP Tiranë

Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Trafikut të Paligjshme, operacioni policor i koduar “Brenda”.

Kishin përshtatur një qendër masazhesh, për veprimtarinë e kundërligjshme të pronësisë, në pranga 4 shtetase, njëra prej administratorëve të qendrës.

Procedohen në gjendje të lirë 1 shtetas të punësuar në qendrën e masazheve dhe 4 shtetasve të tjerë.

Sekuestrohen 6 aparate celulare, shumat 351.000 lekë të rinj dhe 550 euro, të akuzuarit përfituar nga kjo veprimtari e paligjshme.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm në DVP Tiranë, në vijim të punës për krimin e paligjshmërisë, pas një pune të mirëfilltë hetimore, të mirëfilltë të hetimeve, të paligjshme për suksesin e inteligjencës informative, organizuan dhe finalizuan me operacionin e politikave të koduar. “Inside ”, në kuadër të asaj që u bë arrestimi në flagrancën e shtetasve:

– Xh. K., 28 vjeçe, BK, 23 vjeçe, AP, 21 vjeçe dhe AK, 26 vjeçe, të gjitha banuese në Tiranë.

Shtetasja Xh. K. administronte një qendër masazhesh, në rrugën “Margarita Tutulani”, në të cilën, si qendër masazhesh, ushtrohej edhe aktiviteti i kundërligjshëm i prostitucionit.

Në vijim të çështjeve, nisi procedurat në gjendjen e lirë për shtetasit AR, 31 vjeç, punonjës në këtë qendër masazhesh, si dhe për shtetasit EA, 27 vjeç, EC, 34 vjeç, SM, 32 vjeç dhe AP, 28 vjeç, klientë në kjo qendër masazhesh.

Në cilësinë e provës materiale në sekuestruan 6 aparate celulare, shumat 351.000 lekë të rinj dhe 550 euro, të panjohura të përfituara nga kjo veprimtari e paligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së afërt të Shkallës së Parë Tiranë, për shkak të procedurave mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.