Sporti

Danimarkë -Shqipëri: Danezëve u mungojnë tre titullatë

daniaPërfaqësueses së Danimarkës do t’i mungojnë tre lojtarë për ndeshjen e së premtes ndaj Kombëtares shqiptare.

Selektori i Danimarkës, Morten Olsen është në telashe në prag të dy ndeshjeve të radhës eliminatore me Shqipërinë dhe Armeninë.

Futbollisti i Ajax-it, Nicolai Bolisenen ka shfaqur probleme serioze në gju gjatë stërvitjes në ditën e hënë, duke u detyruar të largohej nga grumbullimi.

Përveç, Bolisenen, përfaqësueses danez, në ndeshjen ndaj Armenisë dhe Shqipërisë, do t’i mungojnë edhe Simon Polsen e Kristian Eriksen.

Pas këtyre mungesave, Olsen është detyruar të grumbullojë futbollistin me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, i cili luan me skuadrën e Brondbyt.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button