ParlamentarePolitika

Dule: Rama hakmarrës, po grabit pronat e Himarës

Nga foltorja e Kuvendit Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të grabisë pronat e Himarës dhe e kritikon për reagimet e tij lidhur me Athinën.

“Prishje selektive klienteliste me një sens të theksuar hakmarrjeje në një kohë që vazhdojnë ende në shkelje flagrante ndërtimet e sarajeve në Qeparo, të gjitha këto nën emrin e rilindjes urbane. Nuk ka rilindje urbane që të fshehë qëllimin e vërtetë: grabitja e pronës. Rama po grabit pronat e Himarës. Në kushtet kur ka nisur të zbatohen kërkesat e babës”.

“Çdehu zoti kryeministër është koha” e mbylli fjalën e tij Dule.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button