Kronika

Kush është burri që vrau ish-gruan gjyqtare në Tiranë, çfarë tha kur…

53-vjeçari Fadil Kasemi qëlloi me armë ish-gruan e tij gjyqtare ditën e sotme në zonë e ‘Xhamllikut’, duke e lënë të vdekur.

Por, edhe dy vjet më parë, Kasemi ka tentuar ta vrasë ish-gruan, ndërsa ai u arrestua dhe u burgos, por pasi ka dalë nga burgu ditën e sotme ka qëlluar për vdekje 39-vjeçaren Fidese Hafizin.

Si ka ndodhur ngjarja para dy vitesh

Personi qe shikoni ne foto eshte Fadil Kasemi, i cili gjate mesdites se sotme ka qelluar me arme ish-gruan e tij te zona e “Xhamllikut” ne Tirane.Pas ngjarjes, Fadili eshte ulur ne shezlon, duke mbajtur koken me duar dhe kur ka shkuar policia per ta shoqeruar eshte prezantuar me gjeneralitete te sakta dhe nuk ka paraqitur asnje rezistence. Nga verifikimi me gyp-indikator alkoli rezultoi se shtetasi Fadil Kasemi kishte perdorur pije alkolike dhe permbajtja e alkolit ishte 0,1% – 0,2 %. Ai ka pretenduar se ka konsumuar i vetem raki dhe vere ne sasi qe nuk justifikojne ate shkalle perqendrimim te konstatuar.

Shtetasi Fadil Kasemi ka pretenduar ka qene nen ndikimin e alkolit dhe nuk i perceptonte drejt gjerat, por ka thene se arma dhe çanta nuk jane te tijat, por ne lidhje me çanten ka pretenduar se ajo i perkiste nje personi qe nuk e njihte e qe e kishte provokuar duke iu ulur ne tavoline, si dhe qe i kishte marre çelesat e vetures dhe i kishte futur ne çante . Vetura tip “BMË”, çelesat e te ciles u gjeten e u sekuestruan ne çanten ku ishte pistoleta i perket shtetasit fadil Kasemi, i cili e kishte blere pa bere dokumentat perkatese, pasi e kishte ne prove per disa dite.

Nga kqyrja trupore e shtetases Fildes Hafizi konstatohet ne fytyre shenje dhune fizike ne te. Kjo shtetase eshte pajisur me vendim per ekspertim mjekoligjor, ekspertimi cili nuk eshte kryer ende.

Arma e sekuestruar eshte derguar per ekspertim dektikloskopik veleresues e teknik balistik.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button