Sporti ne bote

Lukaku: Juve? Nuk mendoj se marrëveshja mund të arrihet

Një moment, lëvizja e dorës që thotë jo dhe fjalë që konfirmojnë gjithçka: “Marrëveshja me Juven? Nuk mendoj se do të ndodhë”. Kështu u tha Lukaku mëngjesin e sotëm disa tifozëve që e takuan në Belgjikë, pranë shtëpisë së nënës së tij Adolphine (video është postuar nga Mauro Chiffi, një tifoz i Interit që jeton në Bruksel, në profilin e tij në Tik Tok). Sulmuesi i Chelsea fillimisht shtrëngon duart me të pranishmit, të cilët më pas, kur i thonë mirupafshim, e pyesin për të ardhmen e tij: në dialog fillimisht dëgjohet fjala Juve, pastaj edhe Interi dhe në fund kërkesa për të mos thënë kurrë “forza Juve”. Pikërisht në këtë pikë, ish-zikaltëri fillimisht përgjigjet “jo, kurrë”, tregon të gjithë hutimin e tij dhe më pas konfirmon pesimizmin e tij për marrëveshjen.

Prandaj e ardhmja e sulmuesit belg mbetet një mister. Tani për tani, e sigurt është se ai është në mesin e lojtarëve që largohen nga Chelsea, por ende nuk dihet se ku do të mund të akomodohet. Juve duhet të dorëzohet përpara se të bëjë një hyrje, por përtej kësaj nuk është aq e sigurt se bardhezinjtë janë ende të gatshëm të provojnë Vlahovicin për t’i lënë vend belgut. Për më tepër, kërkesat e Chelseat konsiderohen shumë të larta për një sulmues mbi 30 vjeç. Interi, nga ana tjetër, nuk ka ndërmend të rregullojë marrëdhënien dhe ka shkuar diku tjetër.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button