Kronika e zeze

Përmbyset makina e agjencisë turistike: 1 viktimë dhe 3 të plagosur

Një aksident është raportuar pranë fshatit Shen Vasil, në Sarandë. Bëhet me dije se fuoristrada e një agjencie turistike, nga Saranda  ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Shoferi i automjetit ka humbur jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 3 turistë të huaj.  Viktimë ka mbetur 40-vjeçari Renato Bushi., banues në Sarandë.

Sakaq një prej të plagosurve ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Himarë/Informacion paraprak

Në fshatin “Shën Vasil” , Himarë, ka dalë nga rruga një automjet që drejtohej nga shtetasi R.B, 40 vjeç, banues në Sarandë.

Emri/ Aksident tragjik në Sarandë, përmbyset makina e agjencisë turistike: 1 viktimë dhe 3 të plagosurSi pasojë e daljes së automjetit nga rruga ka humbur jetën drejtuesi i automjetit, shtetasi R.B.

Si dhe janë dëmtuar dhe transportuar në spital për ndihmë mjeksore dy shtetas që ishin pasagjerë në këtë automjet. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë te rrethanave të ngjarjes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button