Kronika

“Pse s’kishin antiplumb policët?”/ Pyetja që zuri ngushtë ministrin Bledi Çuçi

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi foli për vrasjen e policit Saimir Hoxha ditën e djeshme në Lezhë.

Çuçi thotë se sot do të përcillet polici si dëshmor atdheu teksa theksoi se SHÇBA po bën punën e saj.

Mirëpo në këtë dalje për mediat, Çuçi është përballur me një pyetje që e zuri ngushtë.

“Çfarë bënin policët në atë zonë dhe përse ishin pa anti-plumb?,” pyeti gazetari.

“Nuk e di a e prisni sqarimin po policia e ka bërë të qartë arsyen pse ishin në atë ngjarje tragjike për një nga oficerët më të mirë. Besoj se në drejtorin e policisë do merrni informacionet e duhura.

Siç e theksova, ne përveç strategjisë për të luftuar këtë fenomen, tashmë po vendosim ura bashkëpunimi me partnerët tanë europianë. Ne kemi operacione të përbashkëta me policitë europiane sa i përket emigracionit të jashtëligjshëm dhe trafiqeve,” u përgjigj Çuçi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button