Kosova

Thaçi-Vuçiç bisedojnë për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ne kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, zhvilloi një takim bilateral me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

“Ne biseduam për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshjeje historike ndërmjet dy shteteve”, shkruan Thaçi në Facebook.

Presidenti kosovar shprehet se “kjo është e vetmja mënyrë për ruajtjen e paqes dhe hapjen e perspektivës evropiane për gjithë Ballkanin Perëndimor”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button