Sporti

Zbardhen emrat e zgjedhur, lista e lojtarëve që do të përfaqësojnë Holandën në Botërorin e Katarit

Luis Van Gal ka shpallur së fundmi listën me lojtarët e grumbulluar të Holandës për Botërorin “Kartar 2022”.

Duket se nuk ka shumë surpriza nga emrat qe ka përzgjedhur trajneri i “Tulipanëve”, me Van Dajk që do të drejtojë skuadrën në fushë për të kërkuar suksesin e parë në një kampionat Botëror.

Holanda ndodhet në një grupin A me Katarin, Senegalin dhe Ekuadorin, teksa shihet si favorite për ta fituar atë dhe të kalojë më tej.

 

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button