Sporti ne bote

20-vjeçari në pronësi të Betis, në koma

Felix Garreta, qendërmbrojtësi i Amorebieta, një klub që luan në Kategorinë e Dytë spanjolle, i huazuar nga Betis Sevilla, ndodhet në koma, vendosur nga mjekët në njësinë e kujdesit intensiv të një spitali në Barcelonë. Orët e ardhshme do të jenë thelbësore për të mësuar më shumë rreth gjendjes së tij shëndetësore. Sipas asaj që raportohet nga Cadena SER, futbollisti ka pasur një marrje mendsh të papritur dhe për pasojë ka goditur kokën. Aksidenti në familje ka ndodhur teksa ai ishte në shtëpinë e tij në Barcelonë dhe prognoza është ende e rezervuar.

Klasi i vitit 2004 nuk merrte pjesë në ndeshjet e ekipit të tij për shkak të problemeve të paspecifikuara mjekësore, por tani situata është shumë e rëndë. Shokët janë njoftuar mëngjesin e sotëm për situatën delikate dhe të gjitha aktivitetet e sotme janë ndërprerë.

Këtë sezon ai ka bërë 33 paraqitje, nga të cilat 31 në ligë dhe 2 në Copa del Rey, duke shënuar 4 gola dhe duke dhënë 1 asistim. Në karrierën e tij ai krenohet edhe me 2 paraqitje për Betis, njëra prej të cilave ishte në Kupë dhe një në La Liga.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button