Politika

Alibeaj për Berishën: Po çon demokratët të Partia e Lirisë që të forcojë Metën e të bëjë pazar me Ramën

Kryetari i komanduar i PD, Enkelejd tha nga takimi elektoral në Patos se interesi i vetëm i Berishës është të mbrojë veten kundër amerikanëve që e shpallën “non grata”.
Teksa prezantoi kandidatin e tij në Patos, Alibeaj pati një mesazh për demokratët që mbështesin sot Berishën duke i pyetur: ‘Kaq shpejt i harruat lotët kur mbetët rrugëve në 2013’.
Sipas tij, Berisha po i çon demokratët te Partia e Lirisë për të forcuar Ilir Metën, i cili më pas do të bëjë pazar me Edi Ramën.
Berishës i intereson vetëm halli personal se në këtë proces ku është futur pak synime ka. Kërkon ta mbrojë kundër amerikanëve. Së dyti kërkon imunitet politik. Ne nuk kemi oligark nga mbrapa. Në shërbim të tyre janë vetëm Rama, Berisha, Meta. Opozita duhet të jetë e hapur ndaj njerëzve jo të rrijë me dorë në zemër, më thërret SPAK apo jo. Ne ofrojmë opozitë dhe nuk është pak. Këto janë sfida të mëdha në kohëra të vështira.
Shkojnë e futen në strofullën e Partisë së Lirisë. Si ka mundësi sot, në 2023, siç bëri dhe vjet më 6 mars, t’i marrë demokratët e t’i çojë tek shtëpia e Partisë së Lirisë. I harruan kaq shpejt lotët demokratët kur i hoqi nga puna qeveria e Ramës dhe Metës e i la rrugëve. I çon demokratët për të forcuar Ilir Metës që të bëjë pazar me Edi Ramën e më pas t’i lërë në rrugë”, tha Alibeaj nga Patosi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button