Kronika

Ambulanca humbet kontrollin dhe përmbyset anës rrugës në autostradën Tiranë-Lezhe

Një ambulancë është aksidentuar pak minuta më parë në autostradën Tiranë-Lezhë, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar disa persona.

Mësohet se ambulanca e spitalit të Rrëshenit po transportonte një të sëmurë për në spitalin e Lezhës, por drejtuesi ka humbur kontrollin në një kthesë duke përfunduar e rrëzuar në tokën anës rrugës.

Të lënduar nga aksidenti kanë mbetur një infermier dhe tre të moshuar, mes tyre njëra ishte pacientja dhe dy të tjerë shoqëruesit e saj.

Gjendja e të lënduarve nuk dihet ende.

Policia ndërkohë ka mbërritur në vendin e ngjarjes për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button