Sporti ne bote

Balde: Do të jem tifozi i parë i Senegalit në Botëror

Keita Balde ka thënë se do të jetë tifozi i parë i Senegalit në Botërorin e Katarit. 

Futbollisti nuk është pjesë e grupit që përfaqëson vendin në gara për arsye dopingu.

“Sot nuk ka vend për trishtim në mendjen dhe zemrën time. Gëzimi që do të shoh vendin tim të përfaqësohet nga këta 26 djem të mrekullueshëm, është më i madh se gjithë pjesa tjetër. Senegali përfaqëson lumturinë, përuljen, kënaqësinë e të jetuarit, sakrificën familjen. Senegali është shtëpia ime dhe unë do të jem tifozi i parë i skuadrës në Katar 2022”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button