Barazojnë Olympique Lyonnais dhe OGC Nice

Olympique Lyonnais dhe OGC Nice kanë luajtur baraz në xhiron e radhës në Ligue 1. 

Që të dy skuadrat shënuan nga një penallti.

Të parët në epërsi kanë kaluar mysafirët me Pepe (38′).

Goli i barazimit për vendasit ka ardhur në fund të ndeshjes me  Lacazette (89′).

Pas kësaj ndeshje Lyon gjendet në vendin e tetë në renditje, kurse Nice në vendin e nëntë. Ligue 1 kryesohet nga PSG.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *