Sociale

Sociale

FOTOT / Pas sheshit, gati edhe hapja e Bulevardit të Ri

Kur kanë mbetur vetëm shtatë ditë nga përurimi, segmenti i parë i Bulevardit të Ri të Tiranës është gati për…

Read More »

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin “Skënderbej”

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi nga Njësia 5 se brenda 10 muajve punë Sheshi “Skënderbej” është transformuar…

Read More »

Veliaj: Republika e Re kërkon ta bëjë Tiranën si Gërdeci

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nisi turin e takimeve në 24 njësitë administrative të kryeqytetit për të prezantuar…

Read More »

Nisi muaji i Ramazanit, myftiu i Tiranës: Agjërim dhe lexim të Kur’anit

Besimtarët myslimanë kanë hyrë në ditën e parë të Ramazanit dhe kjo e shtunë ka shënuar ditën e parë të…

Read More »

Sheshi drejt përfundimit, hapet më 5 qershor për këmbësorët

Punimet ndër vite për projektin e rehabilitimit të sheshit “Skënderbej” janë kthyer si justifikime për konfliktin politik në vend, gjë…

Read More »

Veliaj iu dhuron librat e Dritëro Agollit maturantëve të Tiranës

Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeçare në…

Read More »

Ambasada amerikane: Nëse aplikoni për vizë turistike nuk keni nevojë për garanci

Me anë të një njoftimi, ambasada amerikane bën me dije se kushdo që do të aplikojë për vizë turistike në…

Read More »

Qeveria jep ‘OK’ për 30 shkollat e reja

Qeveria shqiptare i ka hapur rrugë ndërtimit të 30 shkollave të reja në Tiranë. Lajmi i mirë u bë i…

Read More »

Votimet, ndryshon data e provimeve me zgjedhje

Ndryshimi i datës së zgjedhjeve ka krijuar probleme në sistemin arsimor. Ministria e Arsimit ka vendosur që të ndryshojë datën…

Read More »

Fondi i Komuniteteve, 200 mln lekë për projekte në infrastrukturë

Nëpërmjet një skeme fondesh të vëna në dispozicion nga Bashkia e Tiranës, banorët e lagjeve të ndryshme mund të organizohen…

Read More »
Back to top button